Maibaum 2017

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy działali przy naszym Maibaumie!

Dziękujemy przede wszystkim społecznikom, którzy przygotowali drzewko oraz całą imprezę. Jest ich tak wielu, że nie sposób wszystkich wymienić. Ale przede wszystkim należy podziękować Zygowi Frej, Gerhatowi Piontek i Teresie Szopa.

Dziękujemy firmom kadlubskim, które już wcześniej wymieniliśmy.

Dziękujemy Zarządowi Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim za sfinansowanie występu artystycznego.

Dziękujemy WAM WSZYSTKIM za świetną atmosferę :) Kadłub jest wielki!

Wir bedanken uns bei allen die bei unserem Maibaum mitgewirkt haben: bei allen Freiwilligen, vor allem Ziga, Gerhat und Teresa, bei unseren lokalne Firmen und bei der SKGD in Oppeln für die Mitfinanzierung der Auftritte.
Wir bedanken uns auch bei euch allen, die dabei waren! Ihr seid toll!

Bery 2013

W ostatnie tygodnie karnawału Ber krążył po Kadłubie Wsi i Banatkach Srogich! Odwiedził także DPS, któremu dziękujemy za przygotowanie obiadu. Ber żył do soboty ostatkowej, kiedy na zabawie został zastrzelony jako symbol zgładzenia całego zła i nieszczęścia z poprzedniego roku.

Nie dokarmiać niedźwiedzi!

Uwaga! Po Kadłubie znowu krąży miś. Każda gospodyni ma obowiązek zatańczyć z misiem, należy stosować się do poleceń żandarma. Każdy ma możliwość darmowego badania przez wysoko wyspecjalizowanego lekarza. W ekipie znajduje się też profesjonalna wróżka.

Oto zdjęcia z pierwszego dnia akcji: BERY 2012 w Kadłubie

 

z życia

miesiąc z życia wioski (samstagschule, trampkarze, nordic walking, sobotnie zamiatanie, Kadłub nocą, tęcza, szpaki ...)

FotostoryFotostory (10)

Więcej artykułów…